تفاوت انتخابات آزاد احمدی نژاد با انتخابات آزاد هاشمی

از دغدغه حق مردم تا کلید واژه فتنه 92

انگارهیزم هایشان همیشه آماده است ، هنوز ساعتی از صحبت های آقا در جمع مردم قم نگذشته بود که دوباره در آتش دمیدند و یادداشت و خبر و گفت وگویی بود که علیه هدف همیشگی سال های اخیرشان روی رسانه های زنجیره ای منتشر شد، فرقی نمی کند اصلاح طلب یا اصولگرا مهم این است که نباید آتش حمله به دولت خاموش شود.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز، استفاده از کلید واژه انتخابات آزاد را سناریوی جدید علیه نظام دانست و گفت: احمدی نژاد و هاشمی که مجری چند انتخابات آزاد بودند با استفاده از واژه انتخابات آزاد عملکرد خود را زیر سوال می برند؛ بنابراین اگر مجریان خوبی نبودند باید بیایند توبه کنند.

این بخش هایی از اظهارنظر حجت الاسلام ابراهیمی در گفت وگو با خبرگزاری مهر است ، رسانه ای که وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی است!

نکته جالب اینجاست که جناب ابراهیمی حرف های احمدی نژاد و هاشمی را کنارهم می گذارد و آنها را مخاطب فرمایشات رهبری درباره انتخابات آزاد می داند، اما جالب تر آنجاست که خبرگزاری مهر اظهار نظر رییس جمهور را در پایان همین خبر در کنار حرف های هاشمی و موسوی خویینی ها درباره انتخابات آزاد قرار می هد:

"آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار اعضای شورای عمومی انجمن اسلامی دانشکده فنی دانشگاه تهران می گوید: برگزاری «انتخابات آزاد»، شفاف و منطبق بر قانون اساسی می تواند بخش بزرگی از مشکلات کشور را حل کرده و علاوه بر افزایش اعتماد مردم و دوستداران نظام، دشمنان خارجی کشور را در بسیاری از زمینه ها خلع سلاح و مأیوس کند.

 محمود احمدی نژاد نیز در آذرماه امسال در اولین همایش قوه مجریه در حقوق اساسی جمهوری اسلامی ایران از «انتخابات آزاد» سخن به میان آورد و گفت: اصل بر رأی مردم است. انتخابات آزاد، حق مردم است؛ هم اصالت دارد، هم ضرورت دارد و هم اهمیت دارد. در اینکه بخواهند برخلاف قانون اساسی، صلاحیت های رئیس جمهور را ببندند به نظر عده ای که ملت هیچ حقی به آنها نداده است.

همچنین محمد موسوی خوئینی ها دبیرکل مجمع روحانیون در دیدار اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران با بیان اینکه "اگر انتخابات آزاد در کار باشد، می توان به آن فکر کرد"، گفته بود: "باید شخصیت هایی مثل آقای مهندس موسوی و جناب آقای کروبی بتوانند در صحنه انتخابات حاضر شوند اما اگر قرار باشد از میان نامزدهای انتخابات و حامیانشان یکی به کرسی ریاست جمهوری برسد و دیگران یا در حبس باشند یا در حصر، این معنای «انتخابات آزاد» نبوده و قابل قبول نیست"."

(http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1787225 )

ماجرای حمله به رییس جمهور وهم خط کردن وی با فتنه گران به همین جا ختم نمی شود و رسانه ای منتسب به یک نهاد خاص ، پیامکی را منتشر می کند با این مضمون که کلید واژه انتخابات آزاد برای نخستین بار از سوی احمدی نژاد مطرح شد و پس از آن واکنش رهبری درباره انتخابات آزاد را مطرح می کند!

عجیب است انگار یا نمی دانند یا خود را به ندانستن زده اند، فقط کافی است به زمان و مکان حرف های هاشمی واحمدی نژاد دقت کنند، همه چیز روشن می شود، البته اگر دنبال روشنگری باشند. با کمی دقت معلوم می شود بین حرف از انتخابات آزاد احمدی نژاد تا شعار انتخابات هاشمی و دار ودسته اش از زمین تا آسمان فرق است .

احمدی نژاد در همایش قوه مجریه در قانون اساسی وقتی از انتخابات آزاد صحبت می کرد که دوستان مجلس در حال تصویب قانونی بودند که حق انتخاب شدن وانتخاب کردن در انتخابات ریاست جمهوری را برای ملت محدود می کرد و انتخابات را که نمود جمهوریت نظام است به نوعی انتصابات سوق می داد و رییس جمهور را مدیون گروه های سیاسی و غیر سیاسی می کرد ،آن هم قبل از انتخاب شدن توسط مردم!

قانونی که پس از روزهای جنجالی در مجلس و تصویب آن در اغلب موارد از سوی شورای نگهبان مورد تایید قرار نگرفت تا شاید به نوعی ایرادات رییس جمهور و برخی نمایندگان مردم به این قانون مهر تاییدی بگیرد.

آن روز احمدی نژاد درباره مقابل این قانون از واژه انتخابات آزاد استفاده کرد:

" اخیراً بحثی با عنوان تغییر قانون انتخابات ریاست جمهوری مطرح شده است. صرف نظر از اینکه این امر به چه سرنوشتی دچار شود، به نظرم نفس این کار اولاً، خلاف قانون اساسی است و همه ما سوگند خورده‌ایم که خلاف قانون اساسی عمل نکنیم. چرا در کاری که صراحت دارد خلاف قانون اساسی است وارد شویم و وقت و پول مردم را صرف آن کنیم؟ این مخالف صریح اصول 6 و 115 است.

اصل بر رأی مردم است. انتخابات آزاد، حق مردم است؛ هم اصالت دارد، هم ضرورت دارد و هم اهمیت دارد. در اینکه بخواهند برخلاف قانون اساسی، صلاحیت‌های رئیس جمهور را ببندند به نظر عده‌ای که ملت هیچ حقی به آنها نداده است.

نباید کاری کنیم که حضور مردم کمرنگ شود و مردم فکر کنند عده‌ای به جای آنها تصمیم می‌گیرند. بالاخره قانون اساسی در اصل 115 ویژگی‌های رئیس جمهور را احصا کرده است: «رئیس جمهور باید از میان رجال مذهبی، سیاسی که واجد شرایط زیر باشد، انتخاب گردد: ایرانی الاصل، تابع ایران، مدیر، مدبر، دارای حُسن سابقه، امانت، تقوا، مؤمن و معتقد به مبانی جمهوری اسلامی و مذهب رسمی کشور.»

اصل این نظام با مردم است، اما عده‌ای مدام می‌خواهند مردم را محدود کنند. حالا اگر محدود کنیم، چه چیزی را به دست می‌آوریم؟ بعضی‌ها فکر می‌کنند اگر مردم را محدود کنند، خودشان سرجایشان می‌مانند. این طور نیست.

به نظرم این کار هم عقلاً و هم شرعاً اشکال دارد. انقلاب ما با حضور مردم زنده است. مردم به تعیین سرنوشت حساس‌اند، احساس مسئولیت اجتماعی می‌کنند، 85 درصد در انتخابات شرکت می‌کنند."

( http://president.ir/fa/43689 )

حرف های احمدی نژاد واضح بود و کاملا در پاسخ به قانونی که بسیاری از نمایندگان مجلس هم هنگام بررسی در صحن علنی مجلس ایرادات بسیاری به آن وارد می دانستند ، به نوعی انتخابات آزاد از نگاه احمدی نژاد با قانونی که مجلس به دنبال تصویب آن بود زیر سوال می رفت ، طرحی که خیلی ها آن را برگرفته از شعارها و ایده های فتنه گران 88 می دانستند.

اما کسی هست که نداند منظور آقای هاشمی از کلید واژه انتخابات آزاد چیست ، آنها به دنبال زیر سوال بردن اصل برگزاری انتخابات هستند و می خواهند با این حرف ها از نظام و رهبری امتیاز بگیرند و زمینه حضور دوباره سران فتنه در انتخابات را فراهم کنند و شاید در خفا به دنبال آنکه پروژه ناکام و شکست خورده کودتای سبز را در سال 92 دوباره زنده کنند!

به حرف های آقای هاشمی در دیدار با جمعی از فرهنگیان که 18 دی ماه در سایت شخصی ایشان، درست یک روز قبل از فرمایشات رهبری منتشر شد، دقت کنید .جالب آنکه درست یک روز پس از فرمایشت رهبرانقلاب یعنی در تاریخ 20 دی ماه همین مطلب در سایت شخصی رییس مجمع تشخیص باز نشر داده شد :

"آیت‌الله راه مقابله را به خوبی نشان می‌دهد. راه‌حلی از جنس اصول و اصلاح امور. آنجا که مناقشه راهبرد انحراف می‌شود. اختلاف افکنی روش گفتمان تفرقه می‌شود. راه مقابله وحدت است. «وحدت ملی». راه وحدت ملی هم روشن است. انتخابات رقابتی، آزاد و قانونی. "انتخابات مردم‌پسند". نتیجه‌اش هرچه باشد مهم نیست. مردم‌پسند باشد، وحدت‌آفرین می‌شود. آیت‌الله از همه می‌خواهند. از مردم عادی تا سران نظام. می‌خواهند هموار کنند مسیر انتخابات آزاد و رقابتی را. تا ناهموار کنند مسیر انحراف را ."

بد نیست دوستان یک بار به کلید واژه های عالیجناب دیروز و رأس فتنه امروز دقت کنند ، وحدت ملی، انتخابات رقابتی ،آزاد ، قانونی و جالب تر از همه انتخابات مردم پسند!!

البته ماجرا آنجا جالب تر می شود که رییس مجمع تشخیص در این سخنرانی مستقیم سران نظام را مورد خطاب قرار می دهد تا آنها زمینه انتخابات آزاد و رقابتی را فراهم کنند که اگر نکنند مردم عادی این مسیر را هموار می کنند!!

(http://www.hashemirafsanjani.ir/fa/content/ )

راستی منظور از سران نظام در حرف های آیت الله کیست؟ ما که می دانیم ، رهبر انقلاب در 19 دی ماه پاسخ به حرف های چه کسی دادند ، اما ایرادی ندارد بگذارید هنوز برخی ها سرشان گرم باشد به پروژه احمدی نژادکشان !شاید وقتی کارشان با احمدی نژاد تمام شد ، دار و دسته نیویورکی ها چیزی از اصل نظام باقی نگذاشته باشند!      

آقایان !هم ما می دانیم وهم شما خوب می دانید که هدف از قراردادن احمدی نژاد در برابر رهبری چیست و آگاهیم که چه کسانی این پروژه را پس از پایان فتنه 88 کلید زدند ، به اصل این موضوع که چرا برخی  اصرار دارند بر طبل تقابل رهبری و احمدی نژاد بکوبند و از صدای آن به ثابت کردن ضدولایت بودن دولت برسند ، کاری نداریم ،اما بد نیست اگر دین نداریم لااقل آزاده باشیم و اینگونه از فرمایشات رهبری برای آتش فتنه آینده پیش پیش هیزم جمع نکنیم.

مردم خوب می دانند مخاطب آقا درباره انتخابات آزاد چه کسی بود و مسوولان با بصیرت هم آن را خوب درک کردند به این صحبت آقای جنتی دقت کنید:

" آیت‌الله جنتی در ادامه به یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری اشاره و تصریح کرد: انتخاباتی که هر سال در کشورمان برگزار شده، همواره سالم بوده است و شاهد آن تمام مردم کشورمان هستند.

چه زمانی انتخابات ما آزاد نبوده؟! چه کسی را به زور وادار کرده‌اند که رأی به کسی بدهد و به کسی رأی ندهد؟ به چه کسی زور گفته‌اند که ثبت‌نام بکن یا ثبت‌نام نکن؟ درِ مرکز ثبت‌نام باز بوده، قانون اساسی هم شرایط را معین کرده و با این شرایط هر کسی می‌تواند بیاید، و اگر کسی واجد شرایط باشد امکان رد شدن ندارد و اگر هم واجد شرایط قانونی نباشد، توقع نداشته باشد صلاحیتش تأیید شود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران واژه «انتخابات آزاد»‌ را همانند واژه «تقلب» در انتخابات سال 88 که از سوی کاندیدای مغلوب مطرح شد، کلیدواژه فتنه آینده دانست و گفت: من نمی‌توانم افرادی را که واژه «انتخابات آزاد» را مطرح می‌کنند نام ببرم اما این افراد شکست‌خورده‌های سیاسی هستند.

دیگر کسانی که انتخابات آزاد را مطرح می‌کنند، سلطنت‌طلبان، آمریکا و اسرائیل هستند و یکی از آنها می‌گفت که راه براندازی انقلاب و حکومت اسلامی در ایران همین حربه تبلیغاتی «انتخابات آزاد» است.

وی تصریح کرد: این افرادی که ادعای سیاست می‌کنند و در یک زمانی نیز کارها دست آنها بود و نقش والایی در حکومت داشتند، امروز چرا همراستا با دشمنان حرف از انتخابات آزاد می‌زنند؟"

( http://farsnews.com/newstext.php?nn=13911023000070 )

البته خبرنگار فارس آن بخش جالب صحبت های آیت الله جنتی را که همه مردم شنیدند ،بنا به دلیلی که لابد خودشان می دانند سانسور کرده است ،آنجا که گفتند :

" گردن کلفت‌تر از همه کسانی که دم از انتخابات آزاد می‌زند از چند وقت پیش، از انتخابات آزاد سخن می‌گفت و یک شخص دیگری که از این حرف‌ها می‌زند دنباله‌رو اوست. بروید تحقیق کنید و ببیند در خارج هم منافقین و سلطنت‌طلبان و آمریکا و اسرائیل دارند همین حرف را می‌زنند و با ادعای اینکه انتخابات ایران آزاد نیست می‌گویند راه براندازی حکومت ایران برگزاری انتخابات آزاد است . کسانی که ادعا دارند "مرد سیاست" هستند و نقش بالایی در حکومت داشتند و همین حرف دشمن را تکرار می‌کنند، آیا خجالت نمی‌کشند."

(http://www.nasimonline.ir/NSite/FullStory/News/?Id=466548 )

اما آقای جنتی برای اینکه برخی نتوانند از حرف های او هم مانند صحبت های رهبری سوء استفاده کنند آنهایی را که دم از انتخابات آزاد می زنند، بیشتر معرفی می کند:

"مردم روسای فتنه و ساکتین فتنه را شناختند. ساکتینی که از پشت پرده سران فتنه را تایید می‌کردند و می‌گفتند که زندانی‌ها باید آزاد بشوند."

(http://www.nasimonline.ir/NSite/FullStory/News/?Id=466550 )

 شاید از آنهایی که بخاطر یک میز و صندلی حاضرند و می توانند قیصریه ای را به آتش بکشند انتظار انصاف  و رعایت اعتدال توقع زیادی باشد، اما خوشحالیم که این روزها حرف های تیر 84  دوباره دارد ثابت می شود!

هنوز یادمان نرفته است که در دور دوم انتخابات از محمود دولت آبادی تا آن روحانی بزرگوار از کدام گردن کلفت حمایت می کردند و چه کسانی هم آن روزها ترجیح دادند ساکت باشند و بعد از پیروزی احمدی نژاد ادعای سهم و میراث کنند!

عجیب است ، خیلی عجیب است ! تیر 84 درست در خرداد 88 هم تکرار شد، با همان جبهه بندی ها و جالب تر آنکه ساکتین 88 ،همان ساکتین 84 بودند!

و آخر اینکه توصیه می کنم یک بار دیگر فرمایشات حضرت آقا در دیدار با مردم قم را که در پیامک رسانه آن نهاد محترم برای ضد ولایت نشان دادن رییس جمهور به آن استناد شده را با هم بخوانیم:

" یکى از هدفها این است که کارى کنند که انتخابات بدون حضور پرشور و همگانى مردم برگزار شود. این را از حالا همه بدانند: آن کسانى که ممکن است از سر دلسوزى، راجع به انتخابات یک توصیه‌هاى عمومى بکنند که آقا انتخابات اینجورى باشد، آنجورى نباشد، حواسشان باشد به این مقصود دشمن کمک نکنند؛ مردم را از انتخابات مأیوس نکنند، هى نگویند انتخابات باید آزاد باشد. خب، معلوم است که انتخابات باید آزاد باشد. ما از اول انقلاب تا حالا سى و چند تا انتخابات داشته‌ایم؛ کدامش آزاد نبوده است؟ در کدام کشور دیگر، انتخابات از آنچه که در ایران میگذرد، آزادتر است؟ کجا صلاحیتها ملاحظه نمیشود، که اینجا روى این مسائل هى تکیه بکنند، هى تکیه بکنند، هى بگویند، هى تکرار کنند و یواش یواش این ذهنیت را به خیال خودشان در مردم به وجود بیاورند که خب، این انتخابات فایده‌اى ندارد؟ این یکى از خواسته‌هاى دشمن است. آن کسانى که در داخل، این حرفها را میزنند، ممکن است غفلت کنند. من میگویم غفلت نکنید، حواستان باشد، کار شما جدول مورد نظر دشمن را پر نکند؛ مقصود او را تکمیل و تتمیم نکند. این یکى از راه‌هاى از شور و هیجان انداختنِ انتخابات است.

 یک مسئله‌ى دیگر این است که به مردم گفته شود، تلقین شود که انتخابات سلامت لازم را ندارد. البته بنده هم تأکید میکنم که انتخابات باید سالم برگزار شود؛ منتها این، راه دارد. در جمهورى اسلامى، در قوانین ما، راه‌هاى قانونىِ بسیار خوبى براى حفظ سلامت انتخابات پیش‌بینى شده است. البته کسانى بخواهند از طرق غیر قانونى عمل کنند، خب به ضرر کشور میکنند؛ کمااینکه در سال 88 از راه‌هاى غیر قانونى وارد شدند، کشور را دچار هزینه کردند، براى مردم اسباب زحمت درست کردند، براى خودشان هم اسباب بدبختى و سرشکستگى در زمین و در ملأ اعلى شدند. راه‌هاى قانونىِ خوبى وجود دارد. بله، بنده هم اصرار دارم که انتخابات باید با سلامت کامل، با رعایت امانتِ کامل انجام بگیرد. مسئولین دولتى و مسئولین غیر دولتى که در کار انتخابات دست‌اندرکارند و مسئول هستند، همه باید طبق قانون، با دقت کامل، با رعایت کمال تقوا و پاکدستى عمل کنند تا انتخابات سالمى پیش بیاید؛ و مطمئناً هم چنین خواهد شد."

(http://www.leader.ir/langs/fa/index.php?p=bayanat&id=10242 )

لطفا به پاسخ یک سوال هم فکر کنید ، چرا سایت شخصی هاشمی رفسنجانی درست یک روز پس از فرمایشات رهبری درباره انتخابات و پاسخ کوبنده و منطقی ایشان به بحث انتخابات آزاد ،دوباره حرف های او را درباره انتخابات آزاد و رقابتی منتشر کرد، آن هم با تیتر جالب :

" قطار عمر سیاسی آیت‌الله توقف ندارد " / تا مصلحت نظام در انتخابات چه باشد... اما مدعیان اصولگرایی به جای واکنش به تکرار دوباره کلیدواژه فتنه آینده ، به دنبال تصفیه حساب های شخصی و قبیله ای هستند و هشدارهای رهبری تفسیر به رأی کرده و از آب گل آلود کرده ماهی خودشان را می گیرند؟!

/ 0 نظر / 27 بازدید