سانسور پیام رهبر انقلاب بخاطر دیده نشدن احمدی نژاد!!

شاید وقتی هنوزخانواده یک تازه درگذشته در غم از دست دادن عزیزشان سوگوارند ، پرداختن به موضوعاتی از این دست اسباب تعجب باشد و حرف زدن درباره آن عین بی وقت سخن گفتن، اما بعضی از حرف ها را باید زود گفت تا از خاطر نروند و در تاریخ بمانند.

موضوع خیلی ساده است، والده ماجده دکتر احمدی نژاد به دیار باقی عزیمت می کنند، حضرت آیت الله خامنه ای ، رهبر حکیم انقلاب، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی و رییس جمهور در پیام های جداگانه ای با آقای احمدی نژاد همدردی می کنند و این رخداد تلخ را به او و خانواده اش تسلیت می گویند.

خبر این رخداد و پیام های تسلیت در سایت های متعدد و خبرگزاری های رسمی منتشر می شود اما شما هر چه در لابلای اخبار رسانه مثلا ملی  ، برای پیدا کردن ردی از این اتفاق و پیام های تسلیت مربوط به آن ، جست وجو می کنی اثری نمیابی!!

البته این اتفاق تازه ای نیست ، بسیار است رخدادهایی که هیچ اثری از اخبار مربوط به آنها در تلویزیون ایران نیست اما نکته حائز اهمیت در این فقره این است که رسانه مثلا ملی پیام رهبر انقلاب را هم که در پایگاه اطلاع رسانی رسمی دفتر ایشان منتشر شده را هم سانسور کرد !!

در این موضوع که هر چقدر مردم کمتر بدانند که مادر دکتر احمدی نژاد به رحمت خدا رفته است ، بهتر است و باعث می شود که کمتر برای شرکت در مراسم تشییع و ختم ایشان مراجعه کنند ، با نظر دوستان صداوسیما موافقم اما ای کاش دوستان به این موضوع دقت می کردند که خیلی سال است ایرانیان اخبار مملکت شان را از تلویزیونی که مال مردم نیست ،نمی گیرند و از آن مهم تر اینکه حضور کم یا زیاد مردم در اینگونه مراسم ربطی به محبوبیت سنجی فرد مورد نظر ندارد، که در این فقره نظرسنجی های رسمی نهادهای خیلی رسمی ، وضعیت محبوبیت این روزهای دکتر احمدی نژاد در بین توده های مردم را به خوبی نشان می دهد و شاید دسترسی به نتایج همین نظرسنجی ها است که سایت متعلق به فلان نماینده را  آن قدر عصبانی می کند تا آنجا که می نویسد ،احمدی نژاد حق ندارد برای دیدار با مردم به مسجد برود!" ، در این فقره صدا وسیما که جای خودش را دارد...

تلخ اما اینجاست که در این مملکت برای خاموش کردن یک صدا ، حتی رهبر مملکت را هم سانسور می کنند!! ای کاش دوستانی که چنین تصمیمات خارق العاده ای می گرفتند برای یک بار هم که شده تاریخ این مملکت را می خواندند شاید ... آدم باید در دل مردم جای داشته باشد ، نام آدم باید در دل مردم جاودانه شود ، آقایان باور کنید نمی شود با سانسور کسی را از دل مردم بیرون کرد هر چند بتوان او را از جلوی چشمان مردم دور نگهداشت ، باور کنید این ضرب المثل که "از دل برود ، هر آنکه از دیده برفت" ، در مورد خودتان صدق می کند نه درباره مردانی که ...

 

پ.ن1: درگذشت مادر محترم خدمتگزار ملت بزرگ ایران ، دکتر احمدی نژاد را به ایشان وخانواده محترم شان تسلیت می گوییم و معتقدم رهبر حکیم انقلاب با تسلطی که به ادبیات فارسی و عربی دارند ، کلمات و واژه ها را در جای خود و به دلیل معلوم استفاده می کنند. حضرت آقا در پیام تسلیت شان به دکتر احمدی نژاد آورده اند " جناب آقای دکتر احمدی نژاد دام توفیقه" ، به دوستان توصیه می کنم به استفاده از ترکیب " دام توفیقه" در خطاب رهبر انقلاب به آقای احمدی نژاد بیشتر دقت کنند.

/ 0 نظر / 35 بازدید